وکیل در قزوین

همانطور که اغلب برای درمان بیماری خود به پزشک متخصص مراجعه می نمایند، بهتر است برای حل مشکلات حقوقی که امروزه تعداد زیادی از انسانها را درگیر خود کرده است،به یک مشاور متخصص قزوین در آن امر مراجعه نموده و با مشورت و یا سپردن امر حقوقی به دست وکلای متخصص قزوین از بروز مشکلات جدی که ممکن است از سر ناآگاهی عوام بوجود بیایید جلوگیری نموده و چون وکلای قزوین به روند دادرسی آگاهی دارند، با سرعت بیشتری کار را پیش ببرند و در وقت و هزینه موکل صرفه جویی شود.

وکیل خوب کیست؟

وکیل خوب با مطالعه دقیق و ریزبینانه در پرونده راهکارهای عملی و درست می دهد، در ابتدای امر وکیل با روش هوشمندانه و روانشناسانه باید عمل کند و اظهارات موکل را ارزیابی نموده تا بتواند درصدد حل مشکل برآید.

حتما برای شما نیز سوال شده است که ویژگی یک وکیل خوب و متخصص چه چیزی می باشد؟ آیا یک وکیل خوب قزوین باید دارای تخصص و ویژگی های منحصر به فردی باشد؟ شغل وکالت در مقایسه با دیگر مشاغل دارای شان اجتماعی خاص است و از جایگاه مهم و مقدسی برخوردار است به همین دلیل این تفاوت برجسته شغل وکالت را از دیگر مشاغل جدا ساخته است.

از ویژگی های وکیل خوب اینه که کاری که به او سپرده می شود را مانند کار خود پیگیری نماید و همیشه در دسترس موکل باشد و با دلسوزی به بهترین شکل ممکن آن را انجام دهد و به همان اندازه که موکل دغدغه انجام آن را دارد او نیز به همان اندازه دغدغه موکل خود را داشته باشد.موسسات، قزوین این کار را به خوبی انجام می دهند.

یک وکیل خوب در طی انجام کار وکالت باید تمامی تلاش خود را برای رسیدن به حق موکل خود بنماید و به هیچ عنوان نمی تواند نتیجه را ضمانت کند، چون ضمانت نتیجه تخلف انتظامی می باشد. بنابراین با تلاش خود در راه احقاق حقوق موکل خود باید با داشتن تخصص و انجام کار حرفه ای در مقابل موکل خود پاسخگو باشد و این جریان معیار سنجش یک وکیل خوب خواهد بود.قیمت وکیل در قزوین

محاسبه هزینه وکالت یک پرونده ممکن است به راحتی محاسبه نشود. چون ممکن است وکیل بر سر یک پرونده بر خلاف انتظار مدت زمان بیشتر یا کمتری را صرف کند. برخی هزینه های جانبی و تهیه ملزومات پیش بینی نشده هم ممکن از اتفاق بیفتد. حق الوکاله وکیل در قزوین به عوامل مختلفی بستگی دارد. مانند:

 1. موضوع پرونده(حقوقی،کیفری،ملکی،خانواده و...)
 2. پیچیدگی پرونده
 3. تعداد طرفین دعوا
 4. دلایل و ادله موکل
 5. محل رسیدگی به پرونده و..
 6. پرونده های خانواده نیز،خود به بخش های مختلفی تقسیم می شوند،مانند طلاق،نفقه،مهریه،فسخ نکاح،حضانت،قیمومت،حجر و.... که هر کدام از آنها حق الوکاله جداگانه دارند.
 7. با توجه به سابقه و تخصص وکیل در قزوین ممکن است حق الوکاله در این زمینه متغییر باشد.در کل تعرفه حق الوکاله هرساله مشخص و معین است،ولی این امر مانع از آن نیست که طرفین نسبت به مبلغ کمتر یا بیشتر از تعرفه توافق نمایند و قرارداد ببندند.
 8. حق الوکاله در دعاوی مالی.                          بهای خواسته و نرخ تعرفه.                              تا مبلغ پانصد میلیون ریال= هشت درصد بهای خواسته.                                                 نسبت به مازاد بر مبلغ پانصد میلیون ریال تا دو میلیارد ریال =هفت درصد بهای خواسته     نسبت به مازاد بر مبلغ دو میلیارد ریال تا ده میلیارد ریال =پنج درصد بهای خواسته.      نسبت به مازاد بر مبلغ ده میلیارد ریال تا سی میلیارد ریال =چهار درصد بهای خواسته.          از مبلغ سی میلیارد ریال به بالا=سه درصد بهای خواسته.
 9.  حق الوکاله دعاوی خانواده
  موضوع دعوا ونرخ تعرفه 
  تمام دعاوی خانوادگی یا دعاوی مالی ناشی از زوجیت و همچنین امور حسبی =حداقل مبلغ پنج میلیون ریال و حداکثر مبلغ دویست میلیون ریال 
  دعاوی که خواسته آنها مالی نیست یا تعیین بهای خواسته به موجب قانون لازم نیست =حداقل مبلغ چهار میلیون ریال و حداکثر مبلغ سیصد میلیون ریال
  10.حق الوکاله پرونده های کیفری
   موضوع پرونده و تعرفه قانونی 
  حق الوکاله جرایم داخل در صلاحیت رسیدگی دادگاه‌های کیفری یک، نظامی یک و دادگاه انقلاب:                                                        1- جرایم مستوجب مجازات‌های سلب حیات، قطع عضو، حبس ابد یا تعزیری درجه 1=حداقل 50 میلیون ریال و حداکثر 2 میلیارد ریال  
  2- جرایم مستوجب مجازات‌های تعزیری درجه دو و سه =حداقل 30 میلیون ریال و حداکثر 1 میلیارد ریال
    3- دیگر جرایم= حداقل 10 میلیون ریال و حداکثر 500 میلیون ریال 
  جرایم داخل در صلاحیت رسیدگی دادگاه‌های کیفری دو، نظامی دو و اطفال و نوجوانان        1- جرایم مستوجب مجازاتهای حدود، دیات، تعزیر درجه 4 و 5حداقل =10 میلیون ریال و حداکثر 500 میلیون ریال
   2- جرایم مستوجب مجازات‌های تعزیری درجه 6=حداقل 5 میلیون ریال و حداکثر 300 میلیون ریال
  3- دیگر جرایم =حداقل 2 میلیون ریال و حداکثر 200 میلیون ریال
   اعتراض به قرارهای قابل اعتراض دادسرا =حداقل 1 میلیون ریال و حداکثر 150 میلیون ریال 
  فرجام خواهی کیفری، تقاضای اعاده دادرسی و تقاضای اعمال ماده 477 آیین دادرسی کیفری =حداقل 2 میلیون ریال و حداکثر 200 میلیون ریال
  دعاوی که فقط وکلای تبصره ماده 48 قانون آیین دادرسی کیفری می توانند در آنها قبول وکالت کنند=حداقل 50 میلیون ریال و حداکثر 500 میلیون ریال فرایند تحقیق در دادسرا اعم از دادسرای عمومی و انقلاب، دادسرای نظامی و سایر دادسراها=پنجاه درصد کل حق الوکاله
   فرایند تحقیق در دادگاه بدوی =سی در صد کل حق الوکاله 
  فرایند تحقیق در دادگاه تجدیدنظر=بیست درصد کل حق الوکاله

موسسات حقوقی در قزوین

موسسات حقوقی از ویژگی های خوبی برخوردارند و در یک موسسه حقوقی در قزوین اغلب از چندین وکیل خبره قزوینی استفاده میشود که هر کدام در موارد مختلف تخصص دارند. از تخصصات مختلف میتوان تخصص در امر کیفری،ملکی،ثبتی،خانواده،اداره کاری،قراردادها و.... نام برد.

طبق قوانین دادگستری و ثبتی ایران افرادی که توانایی و تسلط آنان بر دانش حقوق اثبات شده باشد، توانایی ثبت موسسات حقوقی را خواهند داشت. در این راه افراد متخصص با ارائه مدارک تایید شده به ثبت موسسه ی حقوقی، قزوین مباردت می کنند. در حالیکه ریاست اکثر موسسات حقوقی وکلای با سابقه بالا یا قضات بازنشسته و یا اعضای هیئت علمی دانشگاه ها واز اساتید علم حقوقی می باشند.

متاسفانه برخی افراد سودجو با استفاده از مدارک دیگران یا جعل مدرک،خود را رییس موسسه ی حقوقی معرفی کرده و با انجام اعمال دون شان وکالت اقدام به فریب عوام کرده و جایگاه این رشته شریف را متزلزل کرده و دیدگاه مردم را مخدوش می سازند.

فعالیت موسسه ی حقوقی قزوین کاملا مطابق با عرف و رویه چندین و چند ساله و زیر سایه ی قانون بوده و هست. همچنین این موسسات مورد تایید  100% حکومت و مقامات قضایی که در راس آن ریاست قوه قضاییه است می باشد و ایشان اخیرا بارها و بارها بر نقطه نظم خود در مورد مقام موسسات حقوقی تاکید کردند.

[ بازدید : 9 ]

[ پنجشنبه 15 دی 1401 ] 20:50 ] [ سپیده محمدی ]

[ ]

ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]