احتمالا باور این نکته بسیار سخت باشد که وجود گیاهان بسیار در اطرافمان باعثِ کاهش صداهای  اضافه می‌شود. نتیجه تحقیقات نشان می دهد که  دفاتری که از  گیاهان بسیار زیاد برای دکوراسیون محیط کاری استفاده کرده‌اند راندمان بیشتری نسبت به دفاتری داشته‌اند که از گلدان‌های مصنوعی استفاده نموده‌اند، از این رو تاثیر گیاهان بر میحط کار را دست کم نگیرید.در این مقاله همراه ما باشید تا شما را با چند گیاه مناسب برای محیط کار آشنا کنیم.

آلوئه ورا

مراقبت و نگهداری از این گیاه بسیار آسان است، نیاز به آبیاری زیاد و نور مستقیم ندارد. این گیاه رشدی آرام دارد. به کم آبی مقاوم است و آبیاری باید کم باشد. همچنین دمای معمولی مناسب این گیاه است.

اریکا

اریکا یکی دیگر از گونه نخل‌ها (Palm) است. همانطور که می‌دانید نخل‌های در محیط‌های سخت و دشوار می‌توانند به حیات خود ادامه دهند. 

اریکا از گونه نخل‌های لاغر است که قطر ساقه آن به اندازه قطر انگشت شست هم نمی‌رسد. در کل گیاه اریکا تمامی ویژگی گیاهان محل کار را داراست و یک گزینه بسیار عالی برای اتاق‌های نسبتا روشن به حساب می‌آید.

زامیفولیا

گیاهی با برگ‌های سبزپررنگ و یا سیاه، که علاوه بر زیبایی، پاک کننده ی هوا نیز هست.

اگر به دنبال گیاهی خاص برای طراحی دکوراسیون محل کار یا دفترتان هستید قطعا نمونه‌ی بلک این گیاه با برگ‌های سیاه خود می‌تواند بهترین انتخاب شما باشد.


دراسنا

دراسنا یا همان درخت اژدها برای اتاق‌هایی که سقف بلندی دارند بهترین گزینه به حساب می‌اید. از میان گیاهان مناسب محل کار دراسنای درمنسیس (Dracaena fragrans) یک نوع درختچه به حساب می‌آید که نقش به سزایی در تصفیه هوا دارد.

اسپاتی فیلوم

این گیاه هم از گیاهان تصفیه کننده‌ی هوا است که برگ‌های سبز براق و گل‌های قاشقی سفید رنگ دارد. این گیاه بسیار مقاوم است و علاوه بر سبز بودن گلدهی نیز دارد.

بامبو

این گیاه خوش شانس برای زنده ماندن تنها به کمی نور نیاز دارد و برای روی میز بسیار مناسب است.

گل گندمی

نور مناسب : این گیاه هم به نور غیر مستقیم و زیاد برای رشد خوب نیاز دارد ولی در شرایط نوری کم هم میتونه رشد کند.

میزان آب مورد نیاز : این گیاه به آبیاری متوسط نیاز داره ولی برای مشخص کردن زمان آبیاری سعی کنید خاک گلدان تا عمق ۲ الی ۳ سانتی متری خشک بشه و سپس اقدام به آبیاری کنید. البته به کم آبی هم مقاوم می باشد. راستی آبیاری زیاد باعث سوختگی در نوک برگها خواهد شد.


[ بازدید : 32 ]

[ سه شنبه 25 آبان 1400 ] 13:31 ] [ سپیده محمدی ]

[ ]

ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]